kirazmatinesi, kiraz, matinesi, matine, dilara kirazoglu, destina kirazoglu, dilara, destina, kirazoglu, kisiselblog, kisisel blog, blog, yasam, kitap

İletişim için | info@kirazmatinesi.com

Dilara Kirazoğlu kimdir?

Ailenin yaramaz ama başarılı, kural tanımazıdır. Arada kendine saçma sapan izin günleri yaratır. Ablalık izni, temizlik izni ya da kendine dönme izni… Şaka bir yana demek isterdim ama gerçekten kendime saçma sapan izin günleri veriyorum.

Almanya’nın Füssen kasabasında 30 Ağustos 1993 sabahına karşı doğdum. Şaka yapmıyorum Alp Dağları’nda minik bir kasaba. Eskiden arkadaşlarım dalga geçerdi Almanya’nın köylüsü müsün diye. Evet köylüsüyüm kardeşim.

Çorlu’da yaşanan klasik bir ilkokul ve ortaokul hayatından sonra, Vefa Lisesi’ni okuma şansına sahip oldum. Orada 4 sene yatılı, 1 sene sınava hazırlanmak için evde kaldım. İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk bölümünü kazandım, daha sonra çeşitli memnuniyetsizliklerimden dolayı bırakma cesaretinde gösterdim. Uzunca gece gündüz çalışılan bir dokuz aydan sonra, Türk – Alman Üniversitesinde İşletme bölümü kazandım ve tüm ailenin de dediği gibi en sonunda mezun oldum. Bir lojistik şirketinde çalıştım. Şimdi de benden hayat enerjimi çekip almayacak bir iş arıyorum.

6 senedir yani Türk-Alman Üniversitesi’nde okumaya başladığımdan beri canım kardeşim ve dostum aynı zamanda en büyük kavga arkadaşım Destina Kirazoğlu ile aynı evde/ odada yaşıyoruz.

Gelelim buranın benim için amacına. İki kardeş olarak aynı anne ve babadan doğduk. 6 senedir en çok zamanı birbirimize harcıyoruz, boş vakitlerimiz nadir ayrı geçiriyoruz, birbirimize yemek yapıyoruz, ilgileniyoruz vs. Birbirimizi 6 sene içinde yeniden keşfettik ve kendimiz bile ne kadar farklı, benzer olduğumuza şaşırdık. Bu sebeple bizi okuyarak eğlenin, öğrenin ve evde yaşanılanları keşfedin istiyorum kendi adıma. Tabii ki size de bir şeyler öğretmek için kendimi geliştirmeye de hazırım.

Geçirdiğimiz zamanların ne kadar değerli olduğunu; bu değerleri sizinle paylaşmak istiyoruz aslında. Kolay olmadı bu hale gelmek inanın ki devam ettirmek de kolay olmayacak. Bazen beraber yemek yapıp dedikodularımızı, bazen de sinir krizlerimizi okuyacaksınız muhtemelen.

Herkese uygun kendine ait bir şeyler bulabileceğini umduğum ve umarım bu amacı gerçekleştirebileceğim bir köşe olur. Gülerek, ağlayarak, merakla beklersiniz bizi.

Keyifli okumalar dilerim.

Sevgilerimle,

Dilara Kirazoğlu

dilara-kirazoglu

Sosyal Medya


Destina Kirazoğlu kimdir?

İki çocuklu çekirdek ailenin en küçük kızıyım. Nasıl bir kişiliğe sahip olduğum konusuna gelince... Bunu siz blog yazılarımı okudukça keşfetmenizi istiyorum.

destina-kirazoglu

Sosyal Medya

Gelelim hayatıma. 29 Nisan 1996 yılında Almanya’nın küçük bir kasabası olan Füssen’de dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve lise hayatım birçok insanın hayatı gibi sıradan geçti. Marmara Üniversitesi’nden Almanca öğretmenliği bölümünden mezunum. 7 seneye yakın bir zamandan beri ablam olan Dilara Kirazoğlu ile birlikte aynı evde ve odada kalıyorum.

Şaka bir yana aramızdaki bağ çok kuvvetli ve özel. Bu yüzden bizim yaşadığımız deneyimleri sizlerle paylaşmak istedim. Umarım bloğumu okurken hem eğlenir hem de bizim yaşadığımız duyguları biraz olsun kendi içinizde bulursunuz. En kısa zamanda sizlerle bir araya gelmek dileğiyle…

Hepinize kucak dolusu sevgilerimle

Destina Kirazoğlu