kirazmatinesi, kiraz, matinesi, matine, dilara kirazoglu, destina kirazoglu, dilara, destina, kirazoglu, kisiselblog, kisisel blog, blog, yasam, kitap

İletişim için | info@kirazmatinesi.com

2020

Destina Kirazoğlu | 28 Şubat 2021

2020

Merhaba sevgili okuyucularım,
Bu benim ilk bloğum olduğu için içim içime sığmıyor. Şimdiden iyi okumalar.
İlk yazımı 2020 yılından bahsetmek istiyorum. 2020 yılı hepimiz için farklı bir yıldı. En başta küresel salgın olan Pandemi (Kovid 19) hayatımızın dönüm noktasıydı. Hayat sanki durmuştu… Kimi zaman bu süreci sevdik kimi zaman da sıkıldık bu kaçınılmaz bir gerçek.

Peki, “Destina sen bu süreçte ne yaptın?” diye sorarsanız, 2020 yılını ben iki kısma bölmek istiyorum. İlk kısmı ailemle geçirdim, ikinci kısmında ise ablamla İstanbul’da geçirdim. Ben bu süreci hem verimli hem verimsiz bir şekilde geçirdiğimi düşünüyorum. Size tek tek ne yaptığımızı anlatmak istemiyorum. Daha çok biriktirdiğimi düşündüğüm güzel anıları sizlerle paylaşarak hepinizin yüzünde birer küçük tebessüm oluşmasını istiyorum.

2020’nin başlarında her zamanki gibi okul ve ev arasında gidip geliyordum. Pandemi patladığında okullar online eğitime döndüğü için aileme döndüm. Bu zaman biraz sıkıcı geçmeye başladı çünkü, Diloş ile geçirdiğim kaliteli vakte o kadar alışmıştım ki resmen eve dönünce zorlandım. Bu süreçte canım acayip sıkıldı. Kendini nasıl oyaladın diye sorarsanız? Spor yaptım, kendimi geliştirmek için seminerlere katıldım, güzel yemek yapmayı bu süreçte öğrendim. Aslında güne çok yetişemiyordum. Ee Destina madem güne yetişemiyordun, nasıl canın sıkılabiliyor ki? Diye sorar gibisiniz. Ama Diloş gibi bir insanla siz de yaşasanız beni çok daha iyi anlayabilirdiniz.

En sonunda o da aramıza katıldı. Peki, “o geldi hayatında ne değişiklik oldu” diye sorarsanız, günler biraz daha eğlenceli geçmeye başladı. Balkonda güneş eşliğinde bol kahkahalı kahvaltılar mı dersiniz, ev yapımı Grisini yapalım derken (biraz fazla malzeme koyunca) oluşan devasa ekmek mi dersin yoksa en sevdiğim oyunlardan biri olan “UNO „da çoğu zaman ben galip olduğumda onunla aşırı dalga geçtiğim zamanlar mı dersin… Daha niceleri… Hepsi benim için ayrı bir güzel zamanlardı.

İstanbul’da geçirdiğim zamanlar ise biraz daha yavaş ve durgun geçti. Kendi evinde ve kendi düzeninde olmanın rahatlığıyla ve diğer aktiviteleri yapmanın monotonlaştığı zamanda kendimi daha yavaş aktivitelere yönlendirdim. Bu yüzden daha çok dinlendirici aktiviteler denedim. (Kitap okudum, yoga yaptım, film seyrettim vb.)

2020 benim için böyle geçti. 2020 sizin için nasıl geçti? Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

Kucak dolusu sevgilerle…

3 yorum

2020

TURGUT ARSLAN

17 Ocak 2021 - 11:03

Selam Destina, Aslında ben Dilara nın yakınlığı mertebesinden bloğunuzdan haberdarım. Ancak o yorum talep etmediği için senin yazına bırakıyorum ilk yorumu :) Ama alınmasın o tarafa da yorum yazacağım:) Yazmak hep cesaret isteyen bir olay. İnsan duygularını yaşadıklarını yazıya döktüğünde daha bir farklı hissediyor, daha bir farklı bakıyor kendine ve hayata. Hani denir ya yazının duygusu yoktur vs Bu iş hayatı için geçerli olabilir ancak bir deneyim yazısı, bir roman bir blog neler hissettirebilir değil mi insana ? Yazan tabi ki duyguları ile anlattığı anı defalarca tekrar yaşayarak yazıya döker. Biraz da karşı tarafa bu duyguyu geçirebilirse zaten artık amaca ulaşılmıştır. O yüzden blog konusunda ikinizi de tebrik ederim. Hem yazdığınız hem de birlikte yazdığınız için. 2020 senesi herkes için enteresan bir yıldı. Mart ayında böyle bir değişik olay yaşanınca öncelikle evlere kapandık. Herkes korktu, zombi filmlerinde yılların izlenme rekorları kırıldı. Ne olacak, ne yaşanacak dedik. Sonra yavaş yavaş insanlar buna da alışmaya başladı. Zira insanoğlu hep alışmaya uyumlu. Alışmazsa yaşayamıyor çünkü. Kendim açımdan en büyük değişiklik şehir ve şirkette yıllardır yapmakta olduğum işin değişmesi oldu. Haziran da ailecek izmir e taşındık ve hayatımızı burada devam ettirmeye çalışıyoruz. Ve yeni kısıtlamaların artık kaldırılmasını ve biraz olsun normal bir hayat yaşamayı canla başla bekliyoruz :) Tekrar blok için sizleri kutlar, yorumuma son noktayı burada koymak isterim. Kendine iyi bak...

Recaptcha:

2020

Destina Kirazoğlu

20 Ocak 2021 - 06:20

Merhaba Turgut, öncelikle yorum yaptığın için teşekkür ederim. Duygularıma tercüme oldun. Açıkçası ilk bu fikre ortaya attığımızda Diloşla ikimizin „gel git“ leri oldu. Ama en sonunda „Bloğu açalım en kötü ne olabilirki?“ diyerek ilk adımı attık. Sonrası zaten çorap söküğü gibi geldi. Şuanda iyiki bu bloğu açmışız diyorum. Sen de hayatında özelikle bu pandemi döneminde büyük adımlar atmışsın. Hepimizin dileği bu Pandeminin en kısa zamanda bitmesidir.:) Sağlıklı, umutlu günler dilerim.

2020

AÇELYA KARABULUT

18 Ocak 2021 - 08:34

Öncelikle diloşu ve seni cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum.Çok güzel düşünmüşsünüz.2020 yılına gelince kim bilebilirdi ki bir virüsün hayatımızı bu derece etkileyebileceğini..Sevdiklerimize dokunamaz olduk bırak dokunmayı görüşemez olduk bu süreç aslında insanlara birazda bişeylerin kıymetinin bilinmediğini öğretti..Mesela normalde canımız sıkılırdı bu süreçte bol bol sıkıldı zamanın aslında ne kadar kıymetli olduğunu ama zamanı değerlendiremediğimizi gösterdi.Mesela sevdiğimiz insanları ya hastalanırsa aman bi yere gitmesin hasta olmasın diye diye kaybetme korkusunu öğretti vs. vs. Yani 2020 kötü bir yıldı ama allah beterinden korusun bugünümüze şükür diyerek geçti:) Neyse çok yazdım galiba :) Tekrardan tebrikler ♥️

Recaptcha:

2020

Destina Kirazoğlu

20 Ocak 2021 - 06:27

Merhaba Açelya, Güzel dileklerin için teşekkür ederiz. Evet bu Pandemi bize gerçekten de birçok şeyin değerini bilmemiz gerektiğini öğretti. 2020 gerçekten hepimiz için sancılı geçti ama güzel günler bence yakın:) Bu yüzden umudumuzu kaybetmemeliyiz. Sevgilerimle.

2020

Özlem Yılmaz

24 Ocak 2021 - 03:00

Iyi ki takip isteği göndermişsiniz.2020 herkes için zor ve öğretici bir yıldı. Tüm yazılarınızı okudum. Samimi blog yazılarını severim. Bundan sonra güzel yazılarınızı bekliyorum.

Recaptcha:

2020

Destina Kirazoğlu

25 Ocak 2021 - 08:19

Merhaba Özlem Hanım, bloğumuzu beğendiğinize çok sevindik :)

Bir yorum yazın

Recaptcha: