kirazmatinesi, kiraz, matinesi, matine, dilara kirazoglu, destina kirazoglu, dilara, destina, kirazoglu, kisiselblog, kisisel blog, blog, yasam, kitap

İletişim için | info@kirazmatinesi.com

Yaşadığım aydınlanmalar

Dilara Kirazoğlu | 4 Temmuz 2023

Zorla güzellik olmaz

Kendisi en sevdiğim atasözlerindendir. Herkes ilk önce kendine değer verecek ve kendine olan özgüvenini artıracak. Zorla iyilik bile yapmaya çalışsak sonuç sadece inatlaşmadan ibaret olacaktır. Kendimizi yormaya gerek yok. Bu arada size tam bir Alman yöntemi öğreteyim. Her soruyu sadece bir kere sorun. Çevrenizdeki insanlar buna alıştıktan sonra da inanılmaz rahat edersiniz. Her söylediğinizi bir kere söyleyin. İnsanların yüzüne milyon defa aynı şeyi söylediğinizde etkisini kaybediyor arkadaşlar. Özgürlük insanın en temel hakkı. Gidene neden demeyin, gelene neden geldin diye sormayın. Herkesin hayatınızda bir amacı ve etkisi var. Gidiyorsa hayatınızdaki amacını tamamlamıştır. Yeni geliyorsa da size öğreteceği bir şey vardır.

Kimsenin senin güzelim vaktini çalmaya hakkı yok.

Hayatımızdaki en kıymetli şey zaman. İnanılmaz zorlanıyorum plan yaparken. Her anımı sevdiklerimle beraber, verimli kullanmaya çalışıyorum. Hayır demeyi öğrendim. Kendime zaman ayırmam gerektiğini biliyorum. Değer vermediğim kimseye de hayatımdan bir zaman ayırmıyorum. İşime de kendimden fazla değer vermiyorum. Bayağı bir şey öğrenmişim. Fena değil sanki :)

Dünyanın bana göre en önemli duygusu: aidiyet

Almanya’ya geldiğimden beri evimi kaybettim. Çok ağır bir konu bu arada. Gidecek bir evinizin olmaması. Kafanızı dinleyebileceğiniz rahat rahat takılabileceğiniz bir odanız yok. İstediğiniz yemeği yiyemiyorsunuz. Hayata alışık olanlar için insanın evi gibisi yok arkadaşlar.

Hayatı sal artık.

O kadar çok düşünüyoruz ki. Ne olacak? Bu konuda söyleyecek o kadar şey var ki.. Ama en iyisi size en sevdiklerimden biri olan bir film sahnesi bırakayım. Buyrun canlar.

https://www.youtube.com/watch?v=BwqSraJpqfs

Sevgiler,

Dilara

0 yorum

Bir yorum yazın

Recaptcha: